Uroczyste wręczenie stypendiów Burmistrza Gminy Pniewy
Dzisiaj w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Centrum Kultury Pniewy odbyła się pierwsza uroczystość wręczenia stypendiów Burmistrza Gminy Pniewy za rok szkolny 2021/2022. Wyróżniono nimi 14 uczniów posiadających ponadprzeciętne osiągnięcia edukacyjne, artystyczne/tematyczne i sportowe realizowane w działalności szkolnej i pozaszkolnej oraz tych, którzy osiągnęli najwyższy średni wynik z egzaminu ósmoklasisty, egzaminu maturalnego i egzaminów zawodowych.
Inicjatorem Pniewskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, który stał się podstawą do opracowania szczegółowych warunków udzielania stypendiów jest Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny.
Pierwszymi stypendystkami i stypendystami Burmistrza Gminy Pniewy są:
Dominika Durczak - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, uczennica Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach;
Marta Malinowska - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, uczennica Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach;
Zuzanna Wendt - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, uczennica Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach;
Emilia Franek – której lekkość pióra zaprowadziła ją na I miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Literackim „Nieznane oblicze mojej okolicy” oraz do otrzymania wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie „Irlandzkie opowiadanie z dreszczykiem”, uczennica Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach;
Oliwia Kredens – która poprzez swój talent do rozgryzania zawiłości ekonomii, podatków, ubezpieczeń, już wie, jak żyć finansowo – to finalistka ogólnopolskich konkursów finansowych i podatkowych, uczennica Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach;
Marcin Kucz – który swoim niezwykłym talentem zachwycił komisję konkursową, przyznającą mu I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kształcenia Słuchu „Ptaków Śpiew”, uczeń Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach;
Wojciech Kaczmarek – stał się stypendystą dzięki determinacji, wytrwałości i sile swoich nóg zdobywając III miejsce w XXVIII Finale Ogólnopolskich „Czwartków Lekkoatletycznych” w biegu na 300 m, uczeń Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach;
Natalia Banaś - absolwentka Szkoły Podstawowej w Nojewie, która nieustannie zdobywała najwyższe oceny i świadectwa z wyróżnieniem, czego wyraz dała podczas egzaminu ósmoklasisty;
Nicole Cieczka – absolwentka Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach z najwyższym średnim wynikiem egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie technik ekonomista;
Ewa Hałuszczak - absolwentka Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach z najwyższym średnim wynikiem egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie kucharz;
Olga Kozłowska – absolwentka Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach z najwyższym średnim wynikiem egzaminu maturalnego;
Monika Matysiak - absolwentka Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach z najwyższym średnim wynikiem egzaminu maturalnego w Technikum;
Julia Piechocka - absolwentka Szkoły Podstawowej w Chełmnie, która każdy rok szkolny kończyła ze szczególnym wyróżnieniem, zdając z najlepszym wynikiem w szkole egzamin ósmoklasisty;
Maksymilian Schmidt - absolwent Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach z najwyższym średnim wynikiem egzaminu maturalnego w Liceum Ogólnokształcącym.
Grono nagrodzonych i wyróżnionych uczniów stanowi pozytywny wzorzec dla lokalnego środowiska oraz będzie wzmacniać poczucie własnej wartości w społeczności Gminy Pniewy. Serdecznie gratulujemy osiągnięcia tak znakomitych wyników. Życzymy dalszych sukcesów, ludzkiej życzliwości i wytrwałości w rozwijaniu niesamowitych talentów!
Tego dnia przedszkolaki z Przedszkola "Miś" w Pniewach zaprezentowały swój program artystyczny, a oprawę muzyczną zapewniła Pani Amanda Szukała- Beńka.



.png)