Wybory sołeckie po podziale sołectwa Dębina
W związku z podziałem dotychczasowego sołectwa Dębina na dwa odrębne sołectwa: Dębina oraz Buszewko, w dniu 3 lutego br. przeprowadzono wybory organów sołeckich w nowo utworzonych jednostkach pomocniczych gminy.
W nowo powstałym sołectwie Dębina do głosowania uprawnionych było 137 mieszkańców, z czego w zebraniu wiejskim uczestniczyło 47 osób.
W wyniku przeprowadzonych wyborów sołtysem sołectwa Dębina została wybrana Pani Wioleta Kieda.
W skład Rady Sołeckiej sołectwa Dębina weszli:
- Beata Światłowska
- Zbigniew Nowak
- Anna Kieda-Gibała
- Jagoda Duda
W sołectwie Buszewko do głosowania uprawnionych było 127 mieszkańców, a w zebraniu wiejskim udział wzięło 39 osób.
Sołtysem sołectwa Buszewko został jednogłośnie wybrany Damian Polcyn.
W skład Rady Sołeckiej sołectwa Buszewko weszli:
- Adam Mierzyński
- Renata Pacharzyńska
- Katarzyna Minge
- Waldemar Rembacz
Wybory przebiegły zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz statutami sołectw.
.jpg)
.jpg)



.png)