Za nami Finał Vivaldi Gravel Wiosna!
RoBajk Vivaldi Gravel to wydarzenie dla miłośników kolarstwa inspirowane czterema porami roku. Uczestnicy przez ostatni rok wzięli udział w trzech etapach zawodów – letnim, jesiennym i zimowym. Tym razem nadszedł czas na wiosenne zmagania.
17 maja 2026 roku na linii startowej stanęli kolarze nie tylko z Pniew, ale także Poznania, Szamotuł i całego kraju. Pierwsi uczestnicy wyścigu wyruszyli o godzinie 10:00. Trasa maratonu prowadziła przez Konin, Koszanowo, Lubosinę, Przystanki, Koźle, Zajączkowo, Wielonek, Dobrojewo, Binino, Nosalewo, Orle Wielkie, Zajączkowo, Psarskie, Podpniewki i Pniewy.
O godzinie 15:00 odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców. Uczestnikom wyników pogratulował Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Szurka i wręczył medale.
Organizatorem wydarzenia był Klub Biegowo-Sportowy „Aktywnie w Pniewach" wraz z Robajk Events. Patronat honorowy objął Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Szurka oraz Starosta Szamotulski Beata Hanyżak.


