Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Poniedziałek, 24 czerwca 2024
Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
pochmurno
11°C

Zakwaterowanie uchodźców z Ukrainy

 

W związku z napływającymi od mieszkańców gminy Pniewy deklaracjami chęci przyjęcia do siebie uchodźców z Ukrainy, uprzejmie informujemy, że obecnie zapewnieniem pomocy osobom i rodzinom uciekającym przed wojną zajmują się służby państwowe.

Z aktualnych informacji wynika, że osoby te są na bieżąco kwaterowane w specjalnie przygotowanych w tym celu przez rząd Stacjonarnych Punktach Zakwaterowania i nie ma konieczności zwracania się o pomoc w tej kwestii, zarówno do samorządów, jak i do osób prywatnych.

Należy zaznaczyć, że być może sytuacja ta ulegnie zmianie w przyszłości, jeżeli liczba uchodźców będzie w dalszym ciągu znacząco wzrastać, o czym będziemy niezwłocznie informować i ewentualnie wówczas możemy poprosić także mieszkańców gminy Pniewy o pomoc.

UWAGA! Uchodźcy, którzy już zostali lub zostaną przyjęci przez mieszkańców naszej gminy, mogą zwrócić się o pomoc do Ośrodka Pomocy Społecznej w Pniewach  (odzież, żywność).

Pod zdjęciami znajdują się dalsze informacje o trybie i zasadach udzielania pomocy przez Państwo uchodźcom z Ukrainy.

 

Zdjęcia nadesłane z granicy Polsko - Ukraińskiej (27.02.2022 r.).

 

W przypadku naszej gminy, jak i całego powiatu szamotulskiego, tymczasowym zakwaterowaniem osób uciekających przed wojną z Ukrainy zajmuje się Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Dla uchodźców uruchomione specjalne punkty, gdzie mogą uzyskać wszelkie informacje dotyczące:

- swojej sytuacji prawnej oraz ewentualnych formalności, jakie są związane z ich pobytem w Polsce,

- miejsca, gdzie mogą zostać niezwłocznie zakwaterowani oraz udzielona im może być dalsza pomoc w tym np. medyczna, psychologiczna).

Najbliższy Punkt Informacyjny dedykowany dla uchodźców z Ukrainy znajduje się w Poznaniu na terenie Dworca PKP Poznań Główny – szczegóły /także w języku ukraińskim/ - https://www.poznan.uw.gov.pl/informacje-dla-obywateli-ua/punkt-informacyjny-dla-uchodzcow-z-ukrainy-na-dworcu-glownym-pkp-w

Inne szczegółowe i aktualne informacje sprawie, zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim, można znaleźć  na stronach:

WUW Poznań (link) – https://www.poznan.uw.gov.pl/informacje-dla-obywateli-ua

https://www.facebook.com/wielkopolskiurzadwojewodzki

https://migrant.poznan.uw.gov.pl/uk

MSWiA - https://www.gov.pl/web/mswia/aktualnosci

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.