Znamy zwycięzców Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Maryjnej w Pniewach!
W sobotę, 18 października 2025, odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Maryjnej "Maryjo Tobie Śpiewamy". Wydarzenie, jak co roku, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem!
Przegląd przyciągnął nie tylko mieszkańców Gminy Pniewy, ale także muzyków z całej Polski. Mieliśmy okazję obejrzeć niesamowite występy dzieci i młodzieży oraz usłyszeć głosy profesjonalnych wykonawców.
Konkurs został rozstrzygnięty w czterech kategoriach:
- solista – I miejsce zajęła Zofia Stasik,
- młody solista – na szczycie podium stanęła Wiktoria Kozubowska,
- zespoły i schole – w tej kategorii najlepszy okazał się Chór im. św. Rity,
- zespoły i schole dziecięce – I miejsce należy do Eucharystycznego Ruchu Młodych z Pniew.
Ogólnopolski Przegląd Piosenki Maryjnej w Pniewach otworzył Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela oraz Parafii pw. św. Wawrzyńca w Pniewach. Patronat nad wydarzeniem objął Arcybiskup Metropolita Poznański Zbigniew Zieliński oraz Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Szurka. Podczas gali zwycięzców w imieniu burmistrza nagrody rozdała pani Justyna Chamczyk – Sekretarz Gminy Pniewy. Zwycięzcom pogratulował także Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Pniewy Krzysztof Matuszak i Przewodniczący Rady Powiatu Szamotulskiego Adam Woropaj.




.png)