11 lutego - Światowy Dzień Chorego
11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Już tradycyjnie w kaplicy Sanktuarium św. Urszuli odbyła się Msza św. z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Do Świętej Urszuli przybyli chorzy z naszego miasta i okolic. W drugiej część spotkania miał miejsce poczęstunek, który był okazją wspólnego spotkania i serdecznych rozmów.
Dla domu macierzystego urszulanek SJK i dla Sanktuarium św. Urszuli dzień 11 lutego wiąże się z ważną rocznicą. Jest to bowiem dzień, w którym w 1920 roku została nabyta posiadłość z dwiema willami, gdzie matka Urszula z siostrami i dziećmi z ochronki w Aalborgu/ Dania osiedliły się, by stworzyć pierwszą placówkę szarych urszulanek na polskiej ziemi.



.png)