INFORMACJA Z POSIEDZEŃ KOMISJI I SESJI RADY MIEJSKIEJ
W dniu 9 września br. odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Rewizyjnej z Komisją Budżetu i Finansów. Tematem posiedzenia była analiza sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Pniewy za pierwsze półrocze 2022r.
W dniu 14 września br. w auli Liceum Ogólnokształcącego odbyła się XLV sesja Rady Miejskiej Pniewy. Obrady poprzedzone zostały wspólnym posiedzeniem komisji Rady w dniu 12 września br., poświęconemu analizie i zaopiniowaniu projektów uchwał.
Głównym tematem sesji była informacja o przebiegu wykonania budżetu gminy, o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej oraz o przebiegu wykonania planu finansowego samorządowych instytucji kultury za I półrocze 2022 roku.
Rada Miejska podjęła uchwały w następujących sprawach:
1) zmiany uchwały nr XXV/176/08 z dnia 10 lipca 2008 r. w sprawie przystąpienia do Stowarzyszenia „KOLD”,
2) zwolnienia z obowiązku najmu nieruchomości w drodze przetargu,
3) zwolnienia z obowiązku dzierżawy nieruchomości w drodze przetargu,
4) zgody na sprzedaż nieruchomości lokalowej w miejscowości Pniewy,
5) zgody na sprzedaż nieruchomości lokalowej w miejscowości Pniewy,
6) zmiany uchwały budżetowej na rok 2022,
7) zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pniewy na lata 2022 – 2028.
W punkcie interpelacje i zapytania zwracano m.in. uwagę na planowane i realizowane zadania drogowe, zgłaszano potrzeby w tym zakresie oraz rozmawiano o sprawie instalacji fotowoltaicznej na Szkole Podstawowej w Pniewach.
W wolnych głosach podjęty został temat profilaktyki przeciwalkoholowej i wykorzystania środków na ten cel.



.png)