Aktywna tablica

Gmina Pniewy w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2020 – 2024 „Aktywna tablica” otrzymała dofinansowanie w wysokości 35 000,00 zł. Programem objęta została Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach. Kwota w całości przekazana zostanie na zakup dydaktyczno – terapeutycznych programów multimedialnych przeznaczonych do pracy z uczniami klas 1 – 8, które wspierają rozwój koncentracji i uwagi (ADHD, ADD), terapię logopedyczną wspomagającą rozwój procesów komunikacji i kompetencji społeczno – emocjonalnych (m. in. autyzm), wspomagają procesy uczenia się (dyslekcja, dyskalkulia).
Zakupiony sprzęt pozwoli na wykorzystanie TIK w edukacji i terapii. Tak dobrany zestaw narzędzi i pomocy edukacyjnych umożliwi wielowymiarową pracę specjalistów z uczniami SPE, uwzględniając zapotrzebowanie na terapię uczniów z najczęściej diagnozowanymi zaburzeniami i niepełnosprawnością intelektualną.
Szczegółowe informacje o programie dostępne na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu:
https://ko.poznan.pl/szkoly_organy/programy_rzadowe/aktywna_tablica/



.png)