Dzień Niepodległości w Pniewach
Główne obchody Święta Niepodległości w gminie Pniewy miały miejsce 10 listopada. Rozpoczęły się o godz.18.00 pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy Szkole Podstawowej w Pniewach. Na początku orkiestra zagrała „ Mazurka Dąbrowskiego”, klasa mundurowa złożyła raport, poczty sztandarowe oddały hołd walczących o niepodległość. Wiązanki kwiatów i znicze złożyli przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Jarosławem Przewoźnym, poseł Jakub Rutnicki i Michał Chojara, Wojciech Wośkowiak w imieniu senatora Jana Filipa Libickiego, przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiciele Ruchu Polska 2050, pniewskich szkół, instytucji i stowarzyszeń oraz Grupa Motocyklowa. Po przemówieniach Pniewska Orkiestra Dęta zagrała "Wiązankę Pieśni Żołnierskich" Następnie, przy akompaniamencie orkiestry uczestnicy uroczystości przeszli do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Centrum Kultury Pniewy. Tam odbył się Koncert Patriotyczny w wykonaniu Zespołu MASTERBRASS. Na zakończenie świętowania częstowano rogalami i pyszną kawą.



.png)