Jubilatka na 102!
15 listopada br. mieszkanka naszej gminy Pani Maria Witkowiak obchodziła piękny jubileusz 102. rocznicę urodzin. Z tej okazji Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Justyną Chamczyk złożył dostojnej Jubilatce życzenia zdrowia, szacunku i miłości najbliższych, którzy towarzyszą Pani Marii każdego dnia.
Jubilatka jeszcze niespełna dwa lata wcześniej bardzo często była widywana na długich spacerach ulicami Pniew, dzięki temu zapadła w pamięci wielu mieszkańcom. Choć dzisiaj już brak sił na spacery to nadal oddaje się swojej pasji haftu ściegiem krzyżykowym. W ostatnim roku wykonała 11 prac w tematyce kwiatowej i religijnej. Ponadto niezmiennie od dziesiątek lat, wręcz pochłania ją pasja czytania literatury obyczajowej.
Jako druga w kolejności z najstarszych mieszkańców naszej gminy, Pani Maria Witkowiak wzbudza niezwykły podziw i wyrazy uznania za swoją postawę i pracę. Podczas rozmów Jubilatka często wraca do wielu wspomnień młodych lat i czasów małżeństwa z mężem Marcelim, z którym przeżyła wspólnie 48 lat i wychowała syna i córkę. Jubilatka doczekała się: 6 wnucząt (4 chłopaków i 2 dziewczyny) i 8 prawnucząt (6 chłopaków i 2 dziewczyny). Pani Maria cieszy się dobrym zdrowiem i jest niezwykle pogodną osobą.
Raz jeszcze składamy dostojnej Jubilatce życzenia wszystkiego, co najlepsze.







.png)