INFORMACJA Z LIII SESJI RADY MIEJSKIEJ I POSIEDZEŃ KOMISJI
W dniu 27 kwietnia br. w Bibliotece Publicznej Centrum Kultury odbyła się LIII sesja Rady Miejskiej Pniewy. Obrady poprzedzone zostały wspólnym posiedzeniem komisji w dniu 24 kwietnia br., poświęconym analizie i zaopiniowaniu projektów uchwał.
Głównym tematem sesji było sprawozdanie z działalności Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pniewach.
Rada Miejska podjęła uchwały w sprawach:
1) „Przyznania nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2022.
2) Przyznania nagrody za osiągnięcia w działalności sportowej za rok 2022.
3) Wykazu kąpielisk na rok 2023 na terenie gminy Pniewy oraz określenia sezonu kąpielowego.
4) Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Pniewy.
5) Określenia górnej stawki opłaty za opróżnianie zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych.
6) Zmiany uchwały w sprawie ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Pniewy.
7) Zmiany uchwały w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
8) Wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie gminy Pniewy.
9) „Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Dębina, Buszewko, Szymanowo”.
10) O zmianie uchwały w sprawie opłaty targowej.
11) Udzielenia Województwu Wielkopolskiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej na pokrycie części wkładu własnego w związku z realizacją Projektu pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 368 Międzychód – Szamotuły” w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej+ do 2029 roku.
12) O zmianie uchwały budżetowej na rok 2023.
13) O zmianie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pniewy na lata 2023-2032.
Ponadto w okresie międzysesyjnym obradowały dwie komisje. W dniu 19 kwietnia odbyło się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej Pniewy. Komisja zapoznała się m.in. z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowości Lubocześnica oraz projektem studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Pniewy. Analizowano również sprawozdanie z przebiegu prac w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie gminy Pniewy w celu opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2023-2030 oraz temat opłaty za odbiór odpadów komunalnych.
W dniu 26 kwietnia br. odbyło się posiedzenie Komisji Rewizyjnej, która zajęła się tematem wpływów do budżetu z tytułu opłat za zezwolenie na sprzedaż alkoholu, oraz sposób ich rozdysponowania w 2022 r. Komisja zapoznała się także z funkcjonowaniem Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

