Filozoficzne Warsztaty
W marcu i kwietniu tego roku jedenaścioro uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum uczestniczyło w X Filozoficznych Warsztatach Interdyscyplinarnych, które dla uczniów szkół ponadpodstawowych zorganizował Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie. Uczennice i uczniowie otrzymali zadania, które trzeba było wykonać w określonym czasie. Zmierzyli się między innymi z zagadnieniami z zakresu bioetyki, estetyki, a nawet antropologii. Jedno z zadań dotyczyło bardzo aktualnych wydarzeń. Na temat "Wojna w perspektywie filozoficznej" trzeba było napisać esej. W warsztatach uczestniczyło 900 osób z całej Polski /29 przeszło do następnego etapu/. Niektóre z nich uczą się filozofii na zajęciach rozszerzonych. Tym większa radość, że Jakub Golcz /1ALO/ i Mateusz Sroczyński /1TE/ otrzymali tytuły finalistów i zielone światło na wyjazd do Krakowa. 22 kwietnia wzięli udział w walce o tytuł laureata. Tym razem się nie udało, ale za rok zdobędziemy miasto wawelskiego smoka. Jakub i Mateusz już się przygotowują. Oprócz naszych finalistów udział w warsztatach wzięło osiem dziewcząt: Emma Błażej, Kamila Dehmel, Zuzanna Kałek, Oliwia Major, Kinga Myszkowska, Blanka Pawłowicz, Nikola Pietruńko, Magdalena Piotrowicz i Weronika Ratajczak. Wszystkim bardzo dziękuję i już tworzę listę na następny rok.
Maciej Białkowski - nauczyciel filozofii



.png)