Gminny Dzień Strażaka
Maj to miesiąc, w którym strażacy wspominają swojego patrona - św. Floriana. Każdego roku strażacy z Gminy Pniewy obchodzą uroczystość Gminnego Dnia Strażaka. Choć święto przypada 4 maja, to jednostki OSP z terenu gminy obchodzili je dzisiaj. O godzinie 13.00 mszę świętą w intencji strażaków odprawił ks. Wojciech Słomiński. Po zakończonej mszy świętej jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych przemaszerowały do strażnicy na poczęstunek. Święto Strażaka zawsze skłania do refleksji. Ochotnicze Straże Pożarne zarówno dawniej, jak i teraz, kiedy pojawia się jakieś niebezpieczeństwo, zagrożenie życia i mienia, to zawsze jako pierwsi meldują się strażacy. W trudnych chwilach strażackiej służby niech czuwa nad Wami i chroni Was Św. Florian.

