INFORMACJA Z LIV SESJI RADY MIEJSKIEJ I POSIEDZEŃ KOMISJI
W dniu 25 maja br. w Bibliotece Publicznej Centrum Kultury odbyła się LIV sesja Rady Miejskiej Pniewy. Obrady poprzedzone zostały wspólnym posiedzeniem komisji w dniu 25 maja br., poświęconym analizie i zaopiniowaniu projektów uchwał.
Rada Miejska zapoznała się z informacjami i sprawozdaniami dotyczącymi:
- oceny zasobów pomocy społecznej za 2022 rok,
- funkcjonowania Pniewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego,
- sprawozdania z realizacji programu współpracy gminy Pniewy z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2022.
Ponadto podjęto uchwały w sprawach:
1) zmiany uchwały w sprawie trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków zespołu interdyscyplinarnego do spraw przemocy w rodzinie oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania,
2) „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Pniewy w 2023 roku”,
3) zgody na zbycie nieruchomości,
4) informacji z realizacji „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest dla gminy Pniewy na lata 2022 – 2032” za rok 2022,
5) wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Pniewy,
6) określenia innego sposobu udokumentowania wykonania obowiązku w zakresie pozbywania się zebranych na terenie nieruchomości nieczystości ciekłych,
7) emisji obligacji komunalnych,
8) o zmianie uchwały budżetowej na rok 2023,
9) o zmianie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pniewy na lata 2023-2032.
W okresie międzysesyjnym obradowała Komisja Rewizyjna. Przedmiotem posiedzenia było sprawozdanie z wykonania budżetu Gminy Pniewy za 2022 rok, wypracowanie opinii w tym zakresie oraz sformułowanie wniosku w sprawie absolutorium dla Burmistrza.



.png)