Złote Gody 2022 - święto miłości, zaufania, wyrozumiałości i wzajemnego oddania
14 grudnia br. Burmistrz Gminy Pniewy odznaczył w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, 24 pary małżeńskie (spośród 30 par którym zostały przyznane medale), które w tym roku obchodzą 50-lecia pożycia małżeńskiego.
Uroczystości w Restauracji „Zacisze” w Pniewach zostały poprzedzone mszą świętą w intencji małżonków w kościele p.w. św. Wawrzyńca. Wśród obecnych gości byli Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny, Z-ca burmistrza Józef Ćwiertnia, Przewodniczący Rady Miejskiej Pniewy Krzysztof Matuszak, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Pniewach Bernadeta Markiewicz oraz kapelan Sióstr Klarysek ks. Romuald Baingo.
Jak na prawdziwym weselu nie zabrakło życzeń, kwiatów, prezentów czy toastów. Uroczystość uświetnił i nadał wyjątkowego charakteru występ chóru „Wrzos” z Dziennego Domu Seniora w Pniewach, który wręcz porwał Jubilatów i gości do tańca.
W roku 2022 jubileusz Złotych Godów za wspólne 50 lat w związku małżeńskim świętowali: Stanisława i Marian Bartmińscy (Pniewy), Urszula i Franciszek Bulik (Psarskie), Janina i Zenon Głombek (Pniewy), Iwona i Zdzisław Gmerek (Pniewy), Krystyna i Aleksander Hachuj (Dęborzyce), Irena i Ireneusz Hoffa (Pniewy), Krystyna i Tomasz Judek (Pniewy), Daniela i Wiesław Kowalscy (Chełmno), Teresa i Robert Kwiatkowscy (Pniewy), Emilia i Janusz Malujda (Nosalewo), Urszula i Zenon Nowak (Pniewy), Barbara i Bruno Nowiccy (Pniewy), Janina i Henryk Owsianny (Pniewy), Genowefa i Jan Ozorkiewicz (Pniewy), Maria i Stanisław Paśka (Pniewy), Henryka i Jan Pietrzak (Pniewy), Jadwiga i Janusz Piszczała (Pniewy), Stefania i Mieczysław Przybyła (Pniewy), Barbara i Jan Rychłowscy (Pniewy), Anna i Kazimierz Różewicz (Pniewy), Krystyna i Jan Skóra (Pniewy), Janina i Zdzisław Sobczyńscy (Podpniewki), Anna i Romuald Słabolepsi (Buszewo), Henryka i Narcyz Sołtysiak (Dębina), Urszula i Rodryg Wache (Pniewy), Wanda i Stanisław Wojciechowscy (Lubocześnica), Ludwika i Bogdan Wycinek (Pniewy), Danuta i Jan Zagerman (Pniewy), Aleksandra i Wojciech Zaporowscy (Pniewy) oraz Alicja i Tadeusz Żelazko (Psarskie).
Raz jeszcze składamy dostojnym Jubilatom życzenia jak najlepszego zdrowia, pogody ducha, grona życzliwych sobie przyjaciół oraz serdecznej opieki ze strony najbliższych.



.png)