SP Chełmno w Berlinie
14 grudnia 2022 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na niezwykłą wycieczkę do Berlina. 40 uczniów wraz z opiekunami: panią Wioletą Wieczorek, Anną Szabla, Agnieszka Kawą, Sławomirem Kłaczyńskim oraz rodzicami: panią Ireną Danielską, Renatą Walor, Eweliną Jandy-Maślak i panem Arturem Maślak mieli okazję poznać bliżej znaną z opowieści historycznych stolicę Niemiec.
Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Historii Naturalnej, gdzie mogliśmy zobaczyć m.in. największy na świecie złożony szkielet dinozaura oraz inne wystawy dotyczące ewolucji, kosmosu, różnorodności biotopów czy też tego jak powstają eksponaty muzealne. Następnie spacerem udaliśmy się, aby zobaczyć zabytki, takie jak: Reichstag (budynek parlamentu), Bramę Brandenburską, ulicę Unter den Linden z Uniwersytetem Humboldta, Pomnik Holokaustu, szczątki Muru Berlińskiego, Kolumnę Zwycięstwa czy Czerwony Ratusz. Podczas pobytu na Jarmarku Bożonarodzeniowym przy Czerwonym Ratuszu była świetna okazja zrobienia zakupów świątecznych i sprawdzenia swoich umiejętności językowych.
Podróż umilała swoimi opowieściami i ciekawostkami przewodniczka z biura podróży Bakajana, której serdecznie dziękujemy. Podziękowania również dla wszystkich opiekunów, który zechcieli towarzyszyć nam podczas podróży.
Pełni wrażeń, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, późnym wieczorem dotarliśmy szczęśliwie do domu.








.png)