Wręczenie stypendiów
Już po raz trzeci uhonorowaliśmy najzdolniejszą młodzież pobierającą naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na terenie Gminy Pniewy.
Laureaci stypendium Burmistrza Gminy Pniewy przede wszystkim powinni umieć godzić naukę z zainteresowaniami i wykazać się ponadprzeciętnymi osiągnięciami edukacyjnymi, artystycznymi/tematycznymi i sportowymi realizowanymi w działalności szkolnej i pozaszkolnej. Dodatkowo nagradzani są uczniowie, którzy osiągnęli najwyższy średni wynik z egzaminu ósmoklasisty, egzaminu maturalnego i egzaminów zawodowych.
Do grona stypendystek i stypendystów Burmistrza Gminy Pniewy dołączyli:
Bartosz Maćkowiak – wzorowy uczeń o ponadprzeciętnych wynikach edukacyjnych, laureat XXVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce organizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu posiadający akredytację Wielkopolskiego Kuratora Oświaty; uczeń Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach;
Mateusz Górny - finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, klasę VII zakończył z wysoką średnią ocen oraz sukcesami w marszach na orientację; uczeń Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach;
Jakub Michalski - zwycięzca w obszarze branży TSL (transport – spedycja – logistyka) wśród uczniów szkół średnich uzyskując tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu, poprzedzonej etapem szkolnym i okręgowym, w których Jakub również zajął najwyższe miejsca; uczeń Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach;
Maria Maligłówka - która wie, jak zarządzać finansami w życiu osobistym, jest finalistką XIV Ogólnopolskiego Finału Konkursu Wiedzy o Podatkach w Katowicach objętego honorowym patronatem Ministerstwa Finansów oraz Śląskiego Kuratora Oświaty oraz uplasowała się w pierwszej dziesiątce XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żyj finansowo!” w Warszawie organizowanego przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej; uczennica Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach;
Zofia Stasik - miłośniczka muzyki, poezji i przemówień publicznych, która zajęła wysokie miejsca w konkursach rejonowych i powiatowym tj. Grand Prix w XX Szklonym Przeglądzie Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej „Liro ty moja śpiewna” Pniewy’2023, II miejsce w II edycji konkursu „Usta nie od parady” Pniewy’2023, I miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie „W hołdzie obrońcom Ojczyzny” Kwilcz’2024, III miejsce w „Zaduszkach poetyckich” Szamotuły’2023; uczennica Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach;
Amelia Łabędzka - utalentowana zawodniczka Klubu Kręglarskiego Wrzos w Sierakowie, która wśród licznych sukcesów kręglarskich na poziomie regionalnym i ogólnopolskim, ustanowiła dwa nowe Rekordy Polski młodziczek U14: w konkurencji indywidualnej 12 rzutów - 603 kręgle i kombinacji 2 x 120 rzutów wynikiem 1143 kręgli podczas Mistrzostw Europy U14 w Breznie w Słowacji i tam też zdobyła I miejsce w kręglach klasycznych; uczennica Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach;
Maciej Szubczyński – tegoroczny zwycięzca prestiżowego Grand Prix na torze Le Mans w Poznaniu; nieprzerwanie od kilku lat zdobywa najwyższe miejsca w Poznańskiej Lidze Kartingowej, a w ostatnich miesiącach I i II miejsce w 2. rundzie Suzuki Swift Cup na torze Formuły 1 w Budapeszcie i II miejsce w 12. Edycji Międzynarodowego Finału SWS w Belgii na torze kartingowym w Genk; uczeń Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach;
Wiktor Kaczmarek - licencjonowany zawodnik PZB, któremu za wyniki uzyskane w dyscyplinie sportu bilard Polski Związek Bilardowy przyznał I Klasę, a w sezonie 2023/2024 otrzymał m.in. złoty medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski Amatorów 9-bil w Łodzi, złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Gdańsku oraz srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w odmianie 14/1 w Kielcach; uczeń Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach;
Karol Śmigielski - absolwent Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach, który zdał egzamin ósmoklasisty z najlepszym wynikiem w szkole; uczeń otrzymał najwyższą średnią wśród uczniów klas ósmych, aktywnie działał w Szkolnym Kole Wolontariatu oraz Szkolnym Kole Krajoznawczo-Turystycznym;
Kacper Krzyżagórski - absolwent Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach z najwyższym średnim wynikiem egzaminu maturalnego w Liceum Ogólnokształcącym; Kacper był nie tylko wzorowym uczniem liceum, lecz jest także inspiracją dla swoich rówieśników. W grupie klasowej bardzo lubiany, niezwykle uprzejmy i koleżeński. Człowiek ambitny, ciekawy świata, cechujący się najwyższą kulturą osobistą, wyjątkowy mówca i erudyta.
Błażej Skrzypczak - absolwent Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach z najwyższym średnim wynikiem egzaminu maturalnego w Technikum; to osoba wyróżniająca się nie tylko wyjątkową wiedzą, lecz także determinacją i systematycznością w dążeniu do celu. Jego wysoki wynik na maturze to efekt wieloletniej pracy i zaangażowania, a także pasji do nauki. Poza szkołą czynnie uczestniczył w wolontariacie i działaniach Ochotniczej Straży Pożarnej. Błażeja cechują zdolności analityczne, umiejętność rozwiązywania problemów oraz chęć rozwijania się we wszystkich możliwych dziedzinach. Z pewnością jest przykładem dla swoich rówieśników, pokazując, że ciężka praca i chęć pomagania innym przynoszą wymierne rezultaty.
Dominika Anioł – absolwentka Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach z najwyższym średnim wynikiem egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie technik ekonomista; uczennica przykładnie przestrzegała Statutu Technikum, była zaangażowana i chętna do niesienia pomocy innym; aktywnie uczestniczyła w konkursach szkolnych oraz akcjach charytatywnych, reprezentowała szkołę w olimpiadach i konkursach zewnętrznych; uważana jest za bardzo dobrą i życzliwą Uczennicę i Koleżankę ciekawą świata.
Julian Helak - absolwent Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach z najwyższym średnim wynikiem egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie kucharz; jest bardzo pozytywnym, młodym człowiekiem, odznaczającym się wysoką kulturą osobistą. Podczas zajęć lekcyjnych zawsze był zaangażowany i aktywny, świetnie radził sobie w pracy w grupie, aktywnie współpracował z innymi uczniami. Doskonale sprawdzał się w roli przewodniczącego klasy. Julian nie tylko angażował się w sprawy klasy, lecz także całej społeczności szklonej i środowiska lokalnego. W tym miejscu nie można nie wymienić jego dodatkowych aktywności m.in.:
- brał czynny udział w przygotowaniach do Międzyszkolnego Konkursu Gastronomicznego, Drzwi Otwartych Szkoły, Dni Erasmusa, Dnia Dziecka oraz w akcji z okazji "Dnia postaci z bajek", promocji działalności Klubu Europejczyka,
- brał udział i wykazał się wzorową postawą w turnieju siatkarskim o Puchar Dyrektora ZS nr 2 we Wronkach,
- aktywnie uczestniczył w organizacji i obsłudze zawodów strzeleckich zorganizowanych przez członków Pniewskiego Bractwa Kurkowego skierowanych dla uczniów licealnych klas mundurowych.
Julian wzorowo wypełniał obowiązki wychowanka oraz angażował się w pracę na rzecz Młodzieżowej Rady Bursy, brał udział w przygotowaniu imprez i uroczystości bursowych, za co Dyrektor szkoły udzielił mu pisemnej pochwały.
Marta Jarmarkiewicz – absolwentka Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach z najwyższym średnim wynikiem egzaminu maturalnego; to także trzykrotna finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Społecznych Zwolnieni z Teorii w latach 2021-2023; wchodziła w skład szkolnego pocztu sztandarowego pełniąc rolę osoby asystującej, godnie reprezentując społeczność szkolną podczas różnych uroczystości; aktywnie działająca w pniewskiej świetlicy Caritas wolontariuszka. Jest osobą bardzo pracowitą, ambitną, dobrze zorganizowaną i zaangażowaną. Można było liczyć na jej pomoc, a cechy takie jak otwartość, szczerość i komunikatywność ułatwiały jej kontakty z innymi.
Każdemu z wyróżnionych uczniów przyznano stypendium pieniężne. Otrzymali również list gratulacyjny i spersonalizowaną statuetkę Victoria. Listy gratulacyjne zostały wręczone także rodzicom stypendystów w podziękowaniu za wspieranie swoich dzieci i zachęcanie ich do ciągłego rozwoju.
Raz jeszcze serdecznie gratulujemy osiągnięcia tak znakomitych wyników. Życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w rozwijaniu niesamowitych i różnorodnych talentów!
Podczas wręczenia stypendiów wystąpiły dzieci z grupy Motyle prowadzone przez Panią Agnieszkę Witczak oraz dzieci z grupy Bratki prowadzone przez Panią Monikę Koniczną z Przedszkola Miś w Pniewach. Ponadto na scenie zaprezentowały się dwie uzdolnione uczennice klas szóstych Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach - Lena Bartoszak i Lilianna Tomkowiak, które rozwijają swoje talenty przy akompaniamencie i pod wrażliwym uchem nauczyciela muzyki Pana Andrzeja Mikołajczaka. Na koniec odbył się podwieczorek, który został przygotowany przez uczniów pionu gastronomicznego Naszego Zespołu Szkół pod czujnym okiem swoich pań czyli Katarzyny Żelazowskiej, Małgorzaty Korbeli, Pauliny Janas, Beaty Kalemby, Agnieszki Witczak, Małgorzaty Dratwia-Jaworskiej, Katarzyny Michałowskiej, Agnieszki Misiewicz oraz Moniki Twardosz-Wolskiej.




.png)