Akt mianowania Pauliny Kowalewicz
Dzisiaj Pani Paulina Kowalewicz dołączyła do grupy jedenaściorga nauczycielek i nauczycieli, którzy w letniej sesji przystąpili do egzaminu o awans na stopień nauczyciela mianowanego. Pani Paulina jest nauczycielem matematyki w Zespole Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach i skorzystała z możliwości prawnej przystąpienia do egzaminu w sesji zimowej.
Skład komisji egzaminacyjnej jest niezmienny, tzn. stanowią ją: przedstawiciel organu prowadzącego jako przewodniczący, przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny, dyrektor placówki, w której dany nauczyciel jest zatrudniony, a także po dwóch ekspertów wpisanych na listę ekspertów prowadzoną przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.
Uroczystość wręczania akt mianowania odbyła się 14 grudnia br. w Urzędzie Miejskim Pniewy. Pan Jarosław Przewoźny - Burmistrz Gminy Pniewy najpierw odebrał ślubowanie, a następnie wręczył Pani Kowalewicz akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego wraz z okolicznym bukietem kwiatów.
W tym wydarzeniu uczestniczyli również Pan Józef Ćwiertnia – zastępca burmistrza Gminy Pniewy, Pan Waldemar Janelt – dyrektor Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach oraz Pani Adrianna Chojan – kierownik Referatu Oświaty UM Pniewy.
Pani Paulinie Kowalewicz również życzymy wytrwania, motywacji i zaangażowania oraz nieustającej satysfakcji z kolejnego stopnia awansu zawodowego, aby z oddaniem pełnić swą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej – podążając każdego dnia ze słowami złożonego ślubowania.


