Festiwal Biegów Ulicznych i XV Bieg Papieski już za nami!
Dziś w Pniewach znów zawrzało od sportowych emocji!
Zgodnie z naszą pniewską tradycją, jak co roku w pierwszą niedzielę października odbył się Festiwal Biegów Ulicznych i XV Bieg Papieski. Tym razem gościliśmy na terenach Firmy Postęp sp. z o.o. przy ul. Poznańskiej.
W biegach wzięli udział zarówno młodzi, jak i nieco starsi biegacze. O godzinie 13:00 wystartowali pierwsi sportowcy – dzieci z grup przedszkolnych, które pokonały dystans 100 metrów. Następnie na dystansach 200, 500, 800 i 1000 metrów zmierzyły się dzieci i młodzież ze szkół podstawowych. Na zakończenie Festiwalu odbył się bieg główny na dystansie 5 i 10 km oraz Marsz nordic walking 5 km.
Najlepsi biegacze stanęli na podium i zostali nagrodzeni złotymi medalami. Gratulujemy świetnych wyników i życzymy dalszych sukcesów w sporcie!



