Tak świętowaliśmy 80-lecie Liceum Ogólnokształcącego w Pniewach
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. św. Wawrzyńca w Pniewach, po której uczestnicy – w towarzystwie Pniewskiej Orkiestry Dętej i pocztu sztandarowego – przemaszerowali do szkoły. Tam złożono kwiaty pod pomnikiem Emilii Sczanieckiej, patronki Liceum, a uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, symbolicznie włączając się do wspólnoty licealistów.
Podczas jubileuszu przypomniano postać prof. Stanisława Przewoźnego, wybitnego pedagoga, a także zasadzono Drzewo Pamięci, które ma przypominać przyszłym pokoleniom o tej szczególnej rocznicy.
Nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia na tle szkoły – pamiątki, która utrwali tę wyjątkową chwilę. Następnie goście spotkali się przy obiedzie w sali gimnastycznej, by wspominać szkolne lata i dzielić się radością ze spotkań po latach.
W auli szkoły odbyła się część oficjalna z wystąpieniami zaproszonych gości, nauczycieli i absolwentów. Uroczystość zwieńczył kabaretowy program artystyczny, który wprowadził wszystkich w znakomity nastrój. Na zakończenie uczestnicy odebrali pamiątkowe upominki, a wspólne krojenie jubileuszowego tortu i zwiedzanie szkoły stały się pięknym dopełnieniem dnia.




.png)