Festiwal Eucharystii - podsumowanie
W dniach od 16 do 18 maja br. w Pniewach odbył się Festiwal Eucharystii z okazji 100-lecia Eucharystycznego Ruchu Młodych w Polsce. Każdy dzień miał swoją wymowę i odnosił się do zasad jakie towarzyszą dzieciom i młodym zaangażowanym w ruch.
Razem z nami był obecny Międzynarodowy Dyrektor Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy i Eucharystycznego Ruchu Młodych o. Cristóbal Fones SJ oraz były Asystent Europejski o. Thierry Monfils SJ.
Pozdrowienia i apostolskie błogosławieństwo skierował do uczestników papież Franciszek, a także 29 biskupów z całej Polski. Swoje słowo skierował także Pan Andrzej Duda, Prezydent RP.
Pierwszy dzień, „Dzień Słowa”, rozpoczął się od spotkania z ks. Sebastianem Koseckim, znanym influencerem i ewangelizatorem w Internecie, który wygłosił katechezę i dał świadectwo swojej wiary Jezusa. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. bpa Jana Glapiaka, biskupa pomocniczego Archidiecezji Poznańskiej. Po kolacji nie zabrakło integracji poprzez wspólne zabawy i śpiew.
Drugi Dzień, to „Dzień Chleba”. Od samego rana wszystkie grupy pielgrzymowały do grobu św. Urszuli Ledóchowskiej, aby później zgromadzić się w kościele św. Wawrzyńca, skąd wyruszyła procesja Eucharystyczna razem ze świętymi: św. Urszulą Ledóchowską, św. Stanisławem Kostką, św. Piusem X, bł. Carlo Akutis oraz bł. Imeldą. Procesja zakończyła się w kościele św. Jana Chrzciciela, gdzie wszyscy razem adorowaliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie w specjalnie przygotowanej monstrancji. Naszą radość spotęgowała zabawa i śpiew podczas koncertu „Małe TGD” w hali widowiskowo-sportowej. Po przerwie obiadowej spotkaliśmy się znów razem na uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. bp Piotr Kleszcz OFM Conv., biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej. Cały dzień radosnego świętowania zakończył koncert uwielbienia zespołu „niemaGOtu”.
Ostatni trzeci dzień Festiwalu to „Dzień Apostoła”. Spotkaliśmy się w Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej na Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. abpa Zbigniewa Zielińskiego, Metropolity Poznańskiego, który w swoim słowie zachęcił nas nie tylko do pielęgnowania i pogłębiania naszej wiary, ale przede wszystkim do dawania świadectwa tam, gdzie jesteśmy.
Zapraszamy na naszą stronę internetową oraz social media, gdzie można znaleźć więcej informacji o ERM w Polsce.




.png)