INFORMACJA Z XXI SESJI RADY MIEJSKIEJ PNIEWY
W dniu 18 grudnia br. w Bibliotece Publicznej Centrum Kultury odbyła się XXI sesja Rady Miejskiej Pniewy.
Podjęto uchwały w sprawach:
1. wyników kontroli w Centrum Usług Społecznych w Pniewach
2. przedstawiciela Rady Miejskiej w Radzie Gminnej Działalności Pożytku Publicznego
3. przystąpienia Gminy Pniewy do realizacji Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością ” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2026
4. przyjęcia „Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Pniewy na lata 2025-2028, z perspektywą na lata 2029-2032”
5. przyjęcia „Raportu z realizacji Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Pniewy na lata 2021-2024, z perspektywą na lata 2025-2028 za lata 2023-2024
6. przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zieleni w miejscowości
7. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu górniczego – złoża kruszywa naturalnego w miejscowości Zajączkowo
8. przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w rejonie ul. Poznańskiej w Pniewach
9. o zmianie uchwały w sprawie zaciągnięcia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu
10. o zmianie uchwały budżetowej na rok 2026
11. o zmianie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pniewy na lata 2024-2032
12. ustalenia wykazu wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2025
13. Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pniewy na lata 2025-2034
14. uchwały budżetowej na rok 2026
15. planu pracy Komisji Rewizyjnej na rok 2025
Głosowano w sprawie uchwały budżetowej na rok 2026 poprzedziło przedstawienie opinii komisji stałych oraz wniosków radnych a także opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu.
Burmistrza zajął stanowisko w sprawie opinii komisji stałych oraz opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu.
Przedstawiono plany pracy Rady Miejskiej i komisji stałych Rady na rok 2026.
Sesję poprzedziło wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej w dniu 1 grudnia br. na którym analizowano i opiniowano projekt budżetu gminy na rok 2026 oraz wieloletniej prognozy finansowej gminy oraz 15 grudnia br. na którym analizowano i opiniowano materiały sesyjne.
Ponadto w okresie międzysesyjnym odbyło się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej Pniewy, podczas którego analizowano planowane inwestycje na 2025/2026 r. oraz posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów na którym zaopiniowano projekt budżetu Gminy Pniewy na rok 2026.
Sesja zakończyła się akcentem związanym ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Życzenia złożył Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Prętki oraz Burmistrz Gminy Jarosław Szurka.
Burmistrz zaapelował do mieszkańców o to, aby w czasie nocy sylwestrowej mieć na uwadze reakcję zwierząt na fajerwerki.
.jpg)



.png)