Komisja Skarg Wniosków i Petycji oraz Komisja Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej Pniewy.
W dniu 16 listopada 2022 r. odbyły się posiedzenia dwóch komisji Rady Miejskiej Pniewy - Komisji Skarg Wniosków i Petycji oraz Komisji Rozwoju Gospodarczego.
Obie komisje zajmowały się tym samym tematem - petycją mieszkańców wsi Psarskie z dnia 12 października 2022 r. dotyczącą konieczności przeprowadzenia remontu świetlicy wiejskiej, co umożliwi prowadzenie zajęć świetlicowych.
Z uwagi na braki formalne, określone w ustawie o petycjach, Komisja Skarg Wniosków i Petycji zmuszona była zwrócić się do Rady Miejskiej o pozostawienie petycji bez rozpatrzenia.
W oparciu o posiadaną opinię prawną oraz w porozumieniu z Przewodniczącym Komisji Skarg Wniosków i Petycji, Przewodniczący Rady Miejskiej skierował petycję do Komisji Rozwoju Gospodarczego, która dokonała merytorycznej oceny przedmiotu sprawy. Radni wysłuchali informacji od pracowników urzędu miejskiego na temat stanu budynku świetlicy w Psarskiem, potrzeb remontowych oraz możliwości uzyskania dofinansowania z KOLD na ten cel. Przeprowadzili także wizję lokalną i zapoznali się ze stanem technicznym obiektu. Komisja wystosowała wniosek do Burmistrza o remont pomieszczeń świetlicy z wykorzystaniem dofinansowania zewnętrznego.



.png)