Kontynuacja sprzedaży węgla w roku 2023
Urząd Miejski Pniewy informuje o kontynuacji w przyszłym roku preferencyjnej sprzedaży węgla dla mieszkańców Gminy Pniewy.
Aby od 1 stycznia 2023 r. nabyć węgiel w ramach zakupu preferencyjnego należy złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim lub Ośrodku Pomocy Społecznej.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Aktywów Państwowych ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi:
- do dnia 31 grudnia 2022 r. nie więcej niż 1500 kg;
- od dnia 1 stycznia 2023 r. – nie więcej niż 1500 kg.
Jeśli w ramach preferencyjnego zakupu węgla do końca 2022 r. nie kupi się całej dostępnej ilości, czyli 1500 kg, to przechodzi ona na rok 2023. Łącznie jednak nie można będzie kupić więcej niż 3000 kg węgla.
Węgiel w ramach sprzedaży preferencyjnej sprzedawany jest w dwóch sortymentach: groszek /nie ekogroszek/ i orzech.
Gmina nie ma wpływu na jakość węgla dostarczanego przez PGE Paliwa.
Jakość węgla określona jest w certyfikacie dostępnym na stronie Urzędu Miejskiego Pniewy oraz u sprzedawcy w składzie węgla.
UWAGA! Nowy wzór wniosku w załączeniu.

