"Król Lew" – spektakl pełen emocji
Dzisiaj, 7 marca 2025 roku, odbyła się premiera spektaklu pt. "Król Lew". Kultowa historia małego Simby zachwyciła publiczność i dostarczyła wielu emocji – od śmiechu i radości aż do łez wzruszenia.
To nie pierwszy tego typu występ uczniów pniewskich szkół. W ubiegłych latach mieliśmy przyjemność obejrzeć "Małą Syrenkę", "Anastazję", "Alladyna", "Mulan" i "Piękną i Bestię". Przygotowania do występu trwały długie miesiące, a grupy młodych aktorów spotykały się regularnie, aby z godnym podziwu zaangażowaniem opowiedzieć mieszkańcom Pniew lwią historię. W spektaklu udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach oraz Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej, ich absolwenci, nauczyciele, rodzice, sponsorzy i wiele innych osób oraz wolontariuszy, którzy zaangażowali się we wsparcie przygotowań młodzieży. Nad organizacją projektu czuwała Agnieszka Janaszak. W wydarzeniu wziął udział Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Szurka.
"Król Lew" to spektakl, który po prostu trzeba zobaczyć. Piękne stroje, profesjonalna sceneria i niezaprzeczalnie pierwszej klasy gra aktorska – to wszystko porwie Was do świata bajek już od pierwszej minuty!




.png)