Mamy sukcesy w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
Dnia 30 października 2025r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
Należało wykazać się wiadomościami ujętymi w następujące działy tematyczne:
- mapa Polski,
- krajobrazy Polski,
- lądy i oceany na Ziemi,
- krajobrazy świata,
- ruchy Ziemi,
- współrzędne geograficzne,
- geografia Europy.
Poza tym trzeba było sprawnie obliczać : rozciągłość południkową, równoleżnikową, odległość z wykorzystaniem skali mapy, wysokość względną , amplitudę temperatury, średnią temperaturę, zmiany temperatury wraz z wysokością.
Należało również umieć odczytywać obiekty geograficzne z mapy: administracyjnej i politycznej Polski, politycznej Europy, fizycznej świata.
Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 28 uczniów. Było 19 pytań typu zamkniętego i otwartego o różnym stopniu trudności . Limit czasu wynosi 90 minut.
Najlepsze wyniki zdobyli:
Patrycja Stasik klasa 8e,
Mateusz Kamiński klasa 8c,
Dominika Gryka klasa 8r,
Emilia Kuźma klasa 8d,
Gabriela Fidler klasa 7b,
Stanisław Ludwiczak klasa 8a,
Jan Til klasa 8d,
Aleksandra Weimann klasa 8a,
Filip Szofer klasa 8c.
Wymienieni uczniowie uzyskali 80% i więcej punktów możliwych do zdobycia i zakwalifikowali się do etapy rejonowego wyżej wymienionego konkursu. Są to wychowankowie Jolanty Woropaj, którzy do konkursu przygotowywali się na lekcjach geografii oraz na kółku geograficznym prowadzonym przez nauczycielkę nieodpłatnie od kwietnia 2025r. do chwili obecnej (często po 4-5 razy w tygodniu).
Gratulujemy wysokich wyników, życzymy sił i wytrwałości w dalszej nauce, bo do następnego etapu jest mało czasu, a dużo zagadnień do opanowania.
J. Woropaj
.jpg)
.jpg)
.jpg)

