Msza święta dożynkowa
Dożynki są szczególnym czasem, od wieków zakorzenionym w tradycji i duchowości naszego narodu. Dają radość z zebranych plonów i odpoczynek po ciężkiej pracy. Dożynki Gminy Pniewy 2022 zostały podzielone na dwa dni. Dzisiejsze uroczystości dożynkowe rozpoczęły się procesją dożynkową, która przeszła do Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej. O godzinie 18.00 odbyła się msza święta dziękczynna, której przewodniczył ksiądz Romuald Baingo. W mszy świętej udział wzięli mieszkańcy naszych sołectw, grono gości i parafian.
Już jutro zapraszamy do Chełmna na drugi dzień świętowania. Start godz. 14.30. Zapraszamy!

