Pniewy dołączyły do akcji "Zapal Światło Wolności"!
W 44. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce Gmina Pniewy, jak co roku, włączyła się w ogólnopolską akcję „Zapal Światło Wolności”, upamiętniającą ofiary komunistycznych represji.
Uczestnicy wydarzenia zgromadzili się przy Centrum Usług Społecznych w Pniewach. Po krótkiej modlitwie, którą poprowadził ks. dziekan Konrad Jędrzejczak, odbył się symboliczny przemarsz wzdłuż ulicy Wolności, podczas którego zapalono znicze pamięci.
W uroczystości udział wzięli Burmistrz Gminy Pniewy, radny powiatowy, radni Rady Miejskiej Pniewy oraz mieszkańcy gminy. Wydarzenie poprowadziła Agnieszka Raczkowska.


