"Pniewy - moja mała ojczyzna". Rodzinne spotkanie na Dąbrowie
Ostatnie spotkanie wieńczące szkolny projekt "Pniewy - moja mała ojczyzna" realizowany przez Panią Jolantę Nizio - wychowawczynię klasy 3b przy wsparciu Odjechani-Team PL odbyło się na pniewskiej Dąbrowie. Tym razem organizacją zadania zajęli się rodzice wychowanków pani Jolanty. Poprzednie spotkania miały charakter edukacyjnych. Dzieci poznały historię, zabytki i topografię Pniew, brały udział w rajdzie na orientację, słuchały pniewskich legend w Łazienkach, odwiedziły Sanktuarium Świętej Urszuli Ledóchowskiej oraz poznały zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze w ruchu ulicznym. Na koniec przyszedł czas na zabawy na świeżym powietrzu i integrację dzieci i rodziców. Tego dnia nie zabrakło ruchowych atrakcji, dobrego jedzenia, uśmiechów, ale także emocji i wzruszeń, które towarzyszyły podczas podziękowań dzieci dla Pani Jolanty za kończący się ich pierwszy etap szkolnej edukacji.
Ten dzień na długo zostanie w naszych pamięciach.
Jolanta Nizio, Karol Pściuk


