1 września- pamiętamy!
Dziś przypada 84. rocznica wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 r. Polska jako pierwsza stawiła czoła zbrodniczej niemieckiej i sowieckiej totalitarnej nawałnicy. Bolesne rany tego kataklizmu zabliźniają się do dziś. Pamięć o tej tragedii łączy pokolenia i stanowi wyraz szacunku dla ofiar naszych przodków. Przy pomniku zgromadzili się: Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki, władze Gminy Pniewy, przedstawiciele Rady Miejskiej Pniewy, siostry urszulanki, poczty sztandarowe, dzieci z Przedszkola ,,MIŚ”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Jawor” w Pniewach, Bractwo Kurkowe w Pniewach, harcerze, uczniowie pniewskich szkół oraz mieszkańcy. Podczas uroczystości odśpiewano hymn państwowy i pieśń patriotyczną „Rotę”. Wiązanki kwiatów i znicze złożyli przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Jarosławem Przewoźnym, poseł Jakub Rutnicki oraz przedstawiciele szkół, instytucji i stowarzyszeń. Poczty sztandarowe oddały hołd. Na zakończenie uroczystości zebrani odmówili modlitwę prowadzoną przez księdza Wojciecha Słomińskiego.



.png)