Rowerowy Rajd Niepodległościowy

Już jutro, 11 listopada, zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rowerowym rajdzie niepodległościowym. Chcemy w ten sposób uczcić 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Trasa rajdu prowadzi częściowo po zielonym „Szlaku Powstań Narodowych 1769-1919”, jedną z trzech dobrze oznakowanych tras rowerowych (zielona, czerwona i niebieska), przygotowanych przez powiat międzychodzki. Całość stanowi bogatą w piękne krajobrazy i informacje historyczne ścieżkę edukacyjną.
Celem wyprawy będzie Kwilcz, gdzie pod pomnikiem powstańców wielkopolskich zapalimy światełko, oddając cześć bohaterom narodowym. Zachęcamy do zabrania zniczy.
Rajd zakończymy w Pniewach na cmentarzu parafialnym przy grobie Powstańców Wielkopolskich.
Ruszamy spod Lewiatana o godz. 07:00. Pokonamy trasę około 40 km.
Warto zabrać termos z ciepłą kawą lub herbatą.
Serdecznie zapraszamy
Odjechani Team PL



.png)