Sokół Pniewy - inauguracja sezonu 2022/2023
[1 kolejka Red-Box "V liga" (grupa 2) | Sezon 2022/2023]
Sokół Pniewy - GKS Dopiewo 1:1 (0:1)
Bramki: Bartłomiej Graczyk (55') [Sokół Pniewy] - Tomasz Dutkiewicz (27') [GKS Dopiewo]
Sokół Pniewy:
Zgoła Piotr - Borowski Paweł, Janeczek Patryk, Sołtysiak Szymon, Eksterowicz Mateusz (82' Komsta Bartosz) - Jakubiak Dawid (90' Stypiński Dawid), Momot Yurii (43' Krysiak Jarosław), Ćwiertniak Patryk (82' Brzuska Dawid), Starzak Jędrzej (65' Szarata Dawid) - Chorzępa Marcin, Graczyk Bartłomiej
Na ławce: Piątkowski Mikołaj, Dehmel Krystian
Po za kadrą meczową: Mleczak Adam, Wojciechowski Szymon, Wrzosek Mateusz (wszyscy kontuzja), Dziwisz Adrian, Jandy Maciej, Stypiński Maksymilian
Przed meczem odbyły się dwie uroczystości. Najpierw puchar za mistrzostwo RED-BOX "Klasa Okręgowa" (grupa 2) w sezonie 2021/2022 wręczył wiceprezes Wielkopolski ZPN Adam Luboński. Następnie w imieniu klubu pamiątkową tabliczkę odchodzącemu trenerowi i zawodnikowi Piotrowi Jabłeckiemu wręczył prezes Sokoła Pniewy Wojciech Michalski. Powodem rezygnacji trenera było skupienie się na grze w futsal i trudny do pogodzenia terminarz obu rozgrywek.
Na początku okresu przygotowawczego pomógł nowemu trenerowi Arturowi Sarnie w jak najlepszy poznaniu zawodników indywidualnie i jako drużyny.
Inauguracja sezonu dla Sokoła Pniewy pod wodzą nowego trenera zakończyła się remisem, choć były szanse na zwycięstwo w tym meczu. Celem zespołu, który po sezonie przerwy powrócił na ten szczebel rozgrywkowy jest utrzymanie na nim.
Przed seniorami Sokoła Pniewy 3 wyjazdowe mecze ligowe oraz mecz pucharowy 31 sierpnia 2022 r. (miejsce, godzina i rywal nie są obecnie znane). Kolejny mecz w sobotę 20 sierpnia 2022 r. o godz. 16:00 w Zaniemyślu z miejscowym Kłosem.
Drużyny młodzieżowe Sokoła rozpoczną rozgrywki w terminie 27/28 sierpień 2022 r.








.png)