Uroczystość odpustowa w Psarskiem
15 sierpnia parafia Rzymskokatolicka w Psarskiem pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej obchodziła swoje święto patronalne. Uroczystej Mszy św. odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. kanonik Tadeusz Jaskuła proboszcz z Jutrosina. Na początku Eucharystii Wszystkich zebranych powitał ks. proboszcz Piotr Zawidzki. W trakcie kazania ksiądz zwrócił uwagę na rolę Maryi i Pana Boga w życiu każdego człowieka i w życiu Ojczyzny. Na zakończenie Mszy św. odbyła się uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Piękna pogoda pozwoliła jeszcze piękniej przeżyć uroczystość odpustową.



.png)