Spotkanie z mieszkańcami - "Ciepłe mieszkanie"
W poniedziałkowe popołudnie, 19 czerwca, w Bibliotece Publicznej MiG Centrum Kultury Pniewy odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy Pniewy dotyczące programu „Ciepłe Mieszkanie”. Program jest realizowany w ramach współpracy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Gminy Pniewy. Ma na celu poprawę jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła na paliwo stałe i poprawę efektywności energetycznej lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych.
Podczas spotkania pracownik Urzędu Miejskiego Pniewy przedstawił program omawiając zasady programu jak i warunki uzyskania dotacji na planowane prace. Przedstawiono najważniejsze jego aspekty, jak również po zakończonej prezentacji, udzielono odpowiedzi na zadawane pytania.
Nabór do programu ruszył 19.06.2023 r. i potrwa do 30.06.2025 r. Więcej informacji, w tym wzór wniosku oraz regulamin naboru, dostępne są tutaj.

