WICEMISTRZ EUROPY
Pniewy powoli stają się sportową wylęgarnią talentów. Jednym z nich jest Maciej Szubczyński, który z powodzeniem od pięciu lat startuje w zawodach kartingowych w Polsce i na europejskich torach.
W roku 2022 wywalczył Wicemistrzostwo Polish Indoor Kart , a miał wtedy dopiero 14 lat . Sezon 2023 rozpoczął jako debiutant w Swift Cup Europa w kategorii 1,6 junior (dla niewtajemniczonych oznacza to samochód o mocy 150 km z osiągami 200 km). Cały sezon składa się z pięciu rund na torach europejskich i jednej na torze polskim. W Swift Cup stratują zawodnicy z całej Europy a Maciej jest jednym z najmłodszych startujących w tej kategorii. Obecnie Maciej startuje w team DNR-Darek Nowicki Racing i TOP1 Karting.
Sezon 2023 zakończył się w Budapeszcie, a Maciej ponownie stanął na podium Wicemistrza w swojej kategorii.
Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za Macieja w nowym sezonie. Zapraszamy do śledzenia na Facebooku profili:
Maćka
https://www.facebook.com/maciek.szubczynski?locale=pl_PL
Taty Maćka- Tomasza Szubczyńskiego
https://www.facebook.com/tomasz.szubczynski.9?locale=pl_PL
DNR Darek Nowicki Racing
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063349711380&locale=pl_PL
TOP1 Karting
https://www.facebook.com/search/top?q=top1%20karting&locale=pl_PL
Agnieszka Raczkowska



.png)