Wielki Odpust Wambierzycki
Święto Wniebowzięcia NMP w Wambierzycach obchodzone jest w sposób szczególny i tak samo było w tym roku. Piętnastego sierpnia odbył się Wielki Odpust Wambierzycki. Uroczystej Mszy św. z okazji 42. rocznicy koronacji figurki Królowej Rodzin i 13. rocznicy ogłoszenia Jej patronką ziemi kłodzkiej przewodniczył bp Adam Bałabuch. W tym dniu modlił się także za wojsko, które w uroczystość patronalną sanktuarium obchodzi swoje święto. Po Mszy św. odbył się festyn rodzinny połączony z polsko-czeskim spotkaniem transgranicznym. W uroczystościach udział wzięli Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny i Przewodniczący Rady Miejskiej Pniewy Krzysztof Matuszak.




.png)