Wielkopolski Wielobój Atletyczny w Pniewach
W dniu 23 kwietnia 2023r w OSiR w Pniewach odbył Wielkopolski Wielobój Atletyczny. W zawodach wzięło udział ponad 50 zawodników w wieku od 7 do 12 lat z pięciu klubów z WZPC i z 4 klubów zaproszonych z 3 województw: Kujawsko- pomorskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Klub „Budowlani- Kucera” wystawił najliczniejszą grupę zawodników, w tym zawodnika z Pniew Stanisława Smorawskiego. Zawodnicy brali udział w 3 konkurencjach sprawnościowych (bieg 4x10m, trójskok, rzut piłką lekarską w dal) i 1 konkurencji technicznej (rwanie). Zwycięzcy oraz uczestnicy dostali stosowne medale. Bezpośrednią organizacja i przygotowaniem sali zajął się trener Mateusz Miczyński, który na co dzień trenuje zawodników w podsekcji w Pniewach. Głównym organizatorem zawodów jest Wielkopolski Związek Podnoszenia Ciężarów.

