Wyprawa dobiegła końca
Kończymy R10. W sumie 540 kilometrów w 4 dni z Najlepszą Rowerową Ekipą Świata Odjechani-Team PL

No to jesteśmy na mecie, prawie w komplecie! Pozdrawiamy dwóch wojowników, którzy musieli niestety poprzedniej nocy wracać z trasy do obowiązków zawodowych. Jest nas więc piętnastu, plus Przemek, który z powodu kontuzji jechał samochodem serwisowym, plus nominalny serwismen – Tomek. Nawiasem – serwis miał jeszcze dzisiaj robotę, Waldek potrzebował podmiany roweru z powodu piasty.
Rowerowe Kolaże 2021 dobiegły właśnie końca.
Każdy wie, że na zachodnim skraju polskiego wybrzeża jest Świnoujście – skąd startowaliśmy. Na wschodnim, przy granicy z Rosją (Obwodem Kaliningradzkim) są natomiast Piaski, zwane też Nową Karczmą – a formalnie ta osada jest jakby eksterytorialną (bo daleko za miastem, za kilometrami lasów) dzielnicą Krynicy Morskiej. I stąd meldujemy się Wam po raz ostatni.
Dzisiejszy etap, jak może widzieliście w bezpośredniej transmisji (wciąż dostępna poniżej) zaczęliśmy od Westerplatte, gdzie spotkaliśmy wycieczkę Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Rolnika. Czyli Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach. Takie spotkania ludzi z regionu na trasach gdzieś daleko od domu zawsze są bardzo miłe.
Z ostatniego dnia odnotowujemy też przeprawę promową przez Wisłę w Mikoszewie – w tym roku była to już trzecia – i spotkania z dzikami. Loszka z licznym przychówkiem na spacerze po wiosce czy miasteczku nikogo tu nie dziwi.
Czas minął jak zawsze zbyt szybko, i pora wracać do domów. Dziękujemy, że byliście z nami. Zachęcamy do śledzenia naszej strony na co dzień, do relacji z Rowerowych Kolaży za rok, i oczywiście do wsiadania na rower przy każdej okazji. O wielu takich informujemy regularnie na naszym fanpejdżu.




.png)