Z wizytą w Kościerzynie
W dniach od 23 do 24 marca 2023 r. z wizytą roboczą w gminie Kościerzyna przebywał burmistrz Jarosław Przewoźny wraz z pracownikami.
Podczas spotkania rozmawialiśmy na temat przygotowań do wakacyjnych wyjazdów dla dzieci i młodzieży z partnerskich gmin, o współpracy pomiędzy seniorami i kołami gospodyń wiejskich oraz o organizowaniu wspólnych wydarzeń kulturalnych. Ponadto mieliśmy okazję zapoznać się z prowadzoną obecnie modernizacją oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu, działalnością Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Klinczu i funkcjonowaniem aktywnego parku. Zwiedziliśmy Zakład Porcelany Stołowej w Łubianie i spotkaliśmy się mieszkańcami Osady Burego Misia.
Spotkania robocze pracowników partnerskich gmin organizowane są co roku i mają na celu ustalenie harmonogramu działań na najbliższe miesiące.

