Lekcje języka hiszpańskiego w Pniewach
W styczniu będziecie mieli okazję zacząć przygodę nauki języka hiszpańskiego, wszystko dzięki doświadczonej lektorce Urszuli Machowskiej, która poprowadzi zajęcia dla młodzieży i dorosłych. Poznajcie ją bliżej i wpadnijcie na spotkanie organizacyjne 17 grudnia do Zespołu Szkół im. Emilii Szczanieckiej św. Ducha 11 o godz. 17:00.
¡Hola! ¿Qué tal?
Nazywam się Ula i jestem lektorką języka hiszpańskiego. Moja pasja do tego języka zrodziła się w wieku nastu lat, gdy miałam okazję po raz pierwszy wyjechać do Hiszpanii na przepiękne wybrzeże Costa Brava. Następnie rozpoczęłam naukę języka w liceum i od tamtej pory nie wyobrażałam już sobie innej ścieżki kariery zawodowej, jak filologia. Tak też się stało, ukończyłam studia magisterskie na kierunku filologia hiszpańska na UAM w Poznaniu oraz studia podyplomowe dla tłumaczy na UJ w Krakowie. Oczywiście najwięcej nauczyłam się podczas licznych wyjazdów do Hiszpanii i kontaktu z rodzimymi użytkownikami języka hiszpańskiego. Przez te wszystkie lata, oprócz prywatnych wyjazdów, miałam okazję uczestniczyć w wymianach międzynarodowych, studiując hispanistykę na UCLM w Ciudad Real (Castilla – La Mancha), odbywając praktykę tłumaczeniową w Murcji oraz pracując w Sewilli i Marbelli.

Zacznij ze mną swoją przygodę z językiem hiszpańskim
Języka hiszpańskiego uczę od wielu lat. Po uzyskaniu uprawnień do nauczania, rozpoczęłam swą przygodę jako nauczycielka w poznańskich szkołach średnich (gimnazjum, liceum i technikum). Od kilku lat mieszkam we Wronkach i zmęczona dojazdami do poznańskich szkół, zrezygnowałam z nauczania w publicznych placówkach, na rzecz prywatnych lekcji online. Uczę głównie osoby dorosłe oraz młodzież. Wśród moich uczniów mam osoby, które przygotowuje do wyjazdów w celach turystycznych, jak i osoby, które już mieszkają w Hiszpanii i potrzebują znajomości języka w codziennym życiu. Natomiast nastolatków wspieram w nauce języka hiszpańskiego, rozwijając ich pasję lub z powodzeniem przygotowując ich do egzaminów.
Podczas lekcji skupiam się przede wszystkim na mówieniu oraz rozumieniu ze słuchu, by móc skutecznie komunikować się w języku obcym. Zawiłości gramatyczne przedstawiam w prosty i przyjemny sposób, a słownictwo utrwalałam za pomocą piosenek, które są według mnie najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na naukę języka.
Język hiszpański jest językiem ojczystym w ponad dwudziestu krajach, oprócz Hiszpanii, posługuje się nim większość krajów Ameryki Łacińskiej. Ponadto jest drugim najczęściej używanym językiem na Ziemi. Znajomość hiszpańskiego daje duże możliwości rozwoju zawodowego oraz ma ogromne znaczenie w turystyce.
Serdecznie zapraszam na kurs języka hiszpańskiego od podstaw młodzież oraz osoby dorosłe. Kurs odbywałby się od stycznia we wtorki o godzinie 16.00 dla młodzieży oraz o godzinie 17.15 dla dorosłych. Liczebność grupy to 5 – 7 osób. Koszt lekcji to 45 złotych za 60 minut.
Wszystkie zainteresowane osoby zachęcam do przyjścia na spotkanie organizacyjne we wtorek 17 grudnia do Zespołu Szkół im. Emilii Szczanieckiej św. Ducha 11 o godz. 17:00.
¡Hasta pronto!
Ula


