Nagrodzono „Liderów Wielkopolskiej Odnowy Wsi”
W piętek, 28 października w hali Obornickiego Centrum Sportu w Obornikach odbył się uroczysty Finał Gali „Aktywna Wieś Wielkopolska”, w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”. Podczas gali Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wręczył nagrody dla najbardziej aktywnych sołectw centralnej Wielkopolski. Z Gminy Pniewy wyróżnione zostało sołectwo Lubosina, Lubosinek,Przystanki. Gminę Pniewy reprezentował Zastępca Burmistrza Józef Ćwiertnia, natomiast Sołectwo: Sołtys Katarzyna Skrzypczak wraz z Radnym Rady Miejskiej Pniewy Jackiem Piechockim.
Uroczystości uświetniły swoimi występami obornickie zespoły ludowe „Maniewiacy” i „Rożnowianie” oraz Don Vasyl z Zespołem.
Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Gminy Oborniki.










