Patria Nostra
Uczennice klasy 2c Liceum Ogólnokształcącego w Pniewach doczekały się uroczystej gali konkursu Patria Nostra. VII edycja jeszcze się dobrze nie skończyła, a już ogłoszono nową. Wchodziliśmy na salę konferencyjną nie mając pojęcia, co przyniosą kolejne minuty. Dało nam do myślenia, kiedy wywołano drużynę i poproszono o wywiad dla telewizji. Najodważniejsza okazała się Wiktoria, widok kamery nie zrobił na niej większego wrażenia. Uroczystość miała bardzo uroczystą oprawę. Wśród zaproszonych gości przedstawiciele Wojewody Wielkopolskiego oraz Kuratora Oświaty w Poznaniu. Na sali 20 najlepszych drużyn z Regionu Zachodniego - reprezentanci województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Na scenę wychodziły kolejno drużyny – od dwudziestej do czwartej. Nas w tej grupie nie było. Oznaczało to, że jesteśmy w najlepszej trójce. Kiedy jako drugi pojawił się nasz film, wiedzieliśmy, że mamy drugie miejsce. Ogromna radość i wielka satysfakcja z odniesionego sukcesu. Jednocześnie postanowienie, że w przyszłym roku powalczymy o miejsce pierwsze. Przegraliśmy z przedstawicielami 6 Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. To dla nich trzecie zwycięstwo z rzędu. Złożyliśmy im gratulacje i rzuciliśmy wyzwanie, które oczywiście przyjęli. Do zobaczenia na gali VIII edycji konkursu Patria Nostra. Obładowani upominkami z czekiem na 2000 złotych pod pachą i repliką pamiątkowej szabli opuściliśmy szczęśliwe dla nas miejsce. Jutro Narodowe Święto Niepodległości. Traktujemy nasz sukces jako wkład we wspólne, patriotyczne świętowanie.
Maciej Białkowski









.png)