Spotkanie z organizacjami pozarządowymi i Radą
26 października kończą się konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi na temat projektu rocznego „Programu współpracy Gminy Pniewy z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2023”.
W związku z tym odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych i Radą Gminną Działalności Pożytku Publicznego w Pniewach. Głównym tematem posiedzenia było zaopiniowanie projektu „Programu współpracy gminy Pniewy z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2023”. Spotkanie było także okazją do podziękowania członkom Rady za trzyletnią pracę w latach 2020 -2022.
Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego jest organem konsultacyjnym i opiniodawczym Gminy Pniewy w zakresie zadań wynikających z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Jej głównym zadaniem jest wzmacnianie współpracy pomiędzy Gminą Pniewy a organizacjami pozarządowymi działającymi na jej terenie. Na zakończenie Sekretarz Gminy Justyna Chamczyk i Pani Iwona Nowak wręczyły członkom Rady drobne upominki. Na tym zakończono posiedzenie, ale nie prace Rady. Kadencja trwa do 31 grudnia 2022 r.

