W podziękowaniu za plony
Dożynki to piękna tradycja podziękowania Bogu za zebrane plony i trud rolniczy związany z codzienną, ciężką pracą na roli. Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość, wytchnienie i odpoczynek po ciężkiej, całorocznej pracy.
Dożynki Gminy Pniewy 2023 zostały podzielone na dwa dni. Dzisiejsze uroczystości dożynkowe rozpoczęły się procesją dożynkową, która przeszła do Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej. O godzinie 16.00 odbyła się msza święta dziękczynna, której przewodniczył ksiądz Wojciech Słomiński. Podczas nabożeństwa pobłogosławiono plony i wieńce wyplatane z tegorocznych zbóż. W mszy świętej udział wzięli: władze Gminy Pniewy, przedstawiciele Rady Miejskiej Pniewy, siostry urszulanki, poczty sztandarowe, mieszkańcy naszych sołectw, grono gości i parafian. Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Ludowy „Katarzynki” z Radkowa i Promyki Słoneczne z siostrą Danielą na czele.
Już jutro zapraszamy do Buszewa na drugi dzień świętowania. Start godz. 15.00.
Do zobaczenia!



.png)