Jubileusz 80-lecia OSP Nojewo oraz Gminny Dzień Strażaka
To był wyjątkowy dzień pełen wzruszeń, podziękowań i strażackiej tradycji. Obchody jubileuszu 80-lecia OSP Nojewo oraz Gminnego Dnia Strażaka rozpoczęły się uroczystym przemarszem, po którym odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem ks. dziekana Konrada Jędrzejczaka. Podczas nabożeństwa podkreślano, jak ważną i potrzebną rolę w życiu lokalnej społeczności pełnią strażacy. Po Mszy Świętej odbyło się również poświęcenie wozów strażackich jednostek OSP.
Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod strażnicę, gdzie odbyło się podniesienie flagi państwowej. Oficjalna część obchodów miała miejsce w świetlicy wiejskiej, a poprowadził ją Stanisław Kozubowski. W wydarzeniu uczestniczyli licznie zaproszeni goście, wśród nich senator Jan Filip Libicki, radni powiatowi oraz radni Rady Miejskiej Pniewy z przewodniczącym Pawłem Prętkim na czele, Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Szurka wraz z zastępcą Ryszardem Napierałą, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach bryg. Arkadiusz Rakowski, Komendant Komisariatu Policji w Pniewach asp. szt. Dariusz Serwata, dyrektor Szkoły Podstawowej w Nojewie Waldemar Wróbel, a także delegacje jednostek OSP.
Na ręce prezes OSP Nojewo Jolanty Wiśniewskiej oraz druhów skierowano liczne gratulacje, podziękowania i życzenia za lata służby, poświęcenia oraz działalności na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Nie zabrakło także okolicznościowych przemówień, podczas których podkreślano ogromną rolę strażaków ochotników w życiu lokalnej społeczności. Życzenia wszystkim strażakom z okazji Gminnego Dnia Strażaka złożył również Prezes Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Pniewach dh Rafał Dziudziel.
Jubileusz był nie tylko okazją do wspomnień i podsumowań, ale przede wszystkim wyrazem wdzięczności dla wszystkich pokoleń druhów, którzy przez 80 lat tworzyli historię OSP Nojewo.




.png)